Çalışma Prensiplerimiz


Çalışmalarınızın aksamasını önlemek, zaman ve gelir kaybının önüne geçmek amacıyla paraflaşınız bize ulaştığı gün, arızası ve değişmesi gereken parçalar tespit edilir ve onarım maliyeti ile birlikte size bildirilir.

Ödemeyi takiben, paraflaşınız onarılır ve yine aynı gün içerisinde sevk edilir.

Cihazınız ile birlikte, değişen parçalar da size iade edilir, kayıt altına alınır ve bu parçalar 6 ay servisimiz garantisindedir.

** Cam parçalar ( flaş tüpü, pilot lambası, fanus ) garanti kapsamı dışındadır.


Paraflaşınızı Göndermeden Önce


Telefonla veya iletişim formu üzerinden cihazla ilgili sorununuzu kısaca belirtiniz.

Eğer arızanın flaş tüpüyle ilgili olduğu düşünülmüyorsa, cihazınızı kargoya vermeden önce tüm cam aksesuarlarını sökünüz.

Flaş tüpünün de kontrolünün gerektiği durumlarda, yine koruyucu cam fanusu ve pilot lambayı sökünüz, flaş tüpüne zarar gelmemesi için cihazınızın plastik kapağını üzerine takarak paketleyiniz.Cihazınız ile birlikte, değişen parçalar da size iade edilir, kayıt altına alınır ve bu parçalar 6 ay servisimiz garantisindedir.
2001 yılından beri servisimize gelen tüm paraflaşlar, yapılan onarımlar ile birlikte veritabanımızda kayıt altındadır.
Cihazınızın veya ikinci el olarak satın almak istediğiniz cihazın seri numarası ile birlikte, servis dökümü hakkında bilgi alabilirsiniz.Kargo ile gönderilerde, cam aksesuarlar ( flaş tüpü, pilot lambası, fanus ) gerekmedikçe gönderilmemelidir. Bu parçalar test amacıyla servisimizde mevcuttur.

İkinci Yeni

Paraflaşlarınızın yardımcı kondansatörleri ve flaş tüpleri, tıpkı bir arabanın yağı gibi ömürlü malzemelerdir. Bu parçaların ömürleri, patlama sayısı ve yoğunluğuyla doğrudan ilintilidir.

Yardımcı kondansatörler, paraflaşın yeniden dolum süresini belirleyen parçalardır ve kullanım yoğunluğuna bağlı olarak, daha fazla ısınmaya başlayıp, çalışmayı geciktirir ve sonunda bozulurlar. Flaş tüpleri ise patlama sayılarına bağlı olarak, önce renklerde bozulmalara, daha sonra düşük güçlerde "teklemeye" başlarlar ve tamamen tükenirler.

Paraflaşta "İKİNCİ YENİ" hizmetimiz, bu ömürlü parçaların yenilenmesiyle, paraflaşın fabrika çıkış performansına ve ışık kalitesine geri döndürülmesidir.

Bu işlemi, kendi paraflaşlarınıza veya dışarıdan ikinci el olarak aldığınız paraflaşlara da uygulatabilirsiniz.